Розслідування війни в Україні: Рік по тому. Вебінар GIJN

1 year ago 55

 Рік по тому. Вебінар GIJN

Розслідування війни в Україні: Рік по тому. Вебінар GIJN

Запрошуємо вас на вебінар GIJN 23 лютого 2023 о 16.00 (за Києвом). Реєструйтеся тут.

Вебінар GIJN про розслідування воєнних злочинів ми проведемо трьома мовами: українською, англійською та російською.

За 12 місяців повномасштабної війни Росії в Україні журналісти зіткнулися з численними небезпеками — як у самій Україні, так і в Росії. Ми отримуємо тривожні повідомлення про обмеження доступу до публічних даних, «цунамі дезінформації» та повсюдні атаки на незалежні ЗМІ у регіоні. Незважаючи на ці перешкоди, журналісти-розслідувачі продовжують викривати правопорушення — від воєнних злочинів та російських «фільтраційних» таборів до обходу санкцій та корупції серед чиновників та олігархів.

Чимало з найбільш вражаючих розслідувань побачили світ завдяки журналістам, які працюють у гарячих точках. Інші чудові історії розслідувачі створили, застосувавши навички пошуку у відкритих джерелах та інші інноваційні методи, включаючи аналіз експорту та імпорту з торговельних баз даних та вивчення супутникових знімків на додачу до інтерв’ю зі свідками.

На цей вебінар GIJN ми запросили чотирьох провідних журналісток-розслідувачок, які пишуть про війну в Україні. Вони поділяться своїми порадами та інструментами, які допомагають їм розслідувати вторгнення Росії, а також розкажуть про досвід поєднання різних методів розслідування.

Алеся Мароховська — дата-журналістка та редакторка відділу данних незалежного російського медіа «Важливі історії», що спеціалізується на масштабних розслідуваннях та дослідженнях. У сферу її інтересів входять такі теми, як корупція, зловживання владою у державних органах, судова та правоохоронна системи, а також соціальні проблеми в Росії.

Наталія Онисько – редакторка українського незалежного центру журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів». До вторгнення Росії у лютому 2022 року вона спеціалізувалася на відстеженні державних закупівель в Україні, а після того займається розслідуваннями щодо російських військових, використовуючи відкриті джерела.

Валентина Самар – засновниця та головна редакторка кримського Центру журналістських розслідувань. У 2014 році вона була змушена виїхати з Криму разом зі своєю командою після того, як окупаційна російська влада провела обшук у редакції Центру та вилучила техніку. Наразі вона працює у Києві, розслідуючи порушення прав людини та воєнні злочини, у тому числі на окупованих територіях.

Хейлі Вілліс – журналістка відділу візуальних розслідувань New York Times. У своїй роботі вона поєднує традиційну журналістику із передовими методами цифрової криміналістики. Раніше Вілліс працювала в Центрі прав людини Каліфорнійського університету в Берклі та в Службі цифрової верифікації (Digital Verification Corps) Amnesty International.

Модеруватиме вебінар Маніша Гангулі, журналістка-розслідувачка газети Guardian, яка спеціалізується на розслідуванні військових злочинів. Раніше вона працювала продюсером документальних програм розслідувальної групи Всесвітньої служби ВВС. Її документальні фільми були удостоєні міжнародних нагород, їх переглянули понад 300 мільйонів глядачів у всьому світі.

GIJN підготувала низку посібників для журналістів, які розслідують вторгнення в Україну. Ознайомтеся з 15-ма порадами з розслідування військових злочинів (уже українською).

На цьому вебінарі буде доступний синхронний переклад, а спікери говоритимуть українською, англійською та російською мовами.

Щоб дізнатися про наші наступні заходи, стежте за нашою стрічкою в Телеграмі @gijnUkr, і на Фейсбуці та заходьте в наш Ресурсний центр українською.

Зареєструйтесь на вебінар тут.

Дата: четвер, 23 лютого 2023 року, о 16.00 за київським часом (9:00 EDT).

Подивитися час в моєму місті.

The post Розслідування війни в Україні: Рік по тому. Вебінар GIJN appeared first on Global Investigative Journalism Network.

Read Entire Article